Máte responzivní web? A mohla bych ho vidět?

14.09.2015

2 minut čtení

Webové stránky

Zaznamenali jste na svých stránkách dlouhodobý pokles návštěvníků z vyhledávačů? Příčin může být hned několik, následující článek se však zaměří na jednu konkrétní aktualizaci vyhledávacího algoritmu Googlu. Ta ovlivnila zobrazování výsledků vyhledávání uživatelům na mobilních telefonech a tabletech.
Díky tomu dostávají na těchto zařízeních přednost webové stránky, které se dobře čtou a procházejí i na malých displejích smartphonů.
Mobilní, či responzivní web již není nadstandardem nebo pouze zlepšovákem, v současnosti jde o nutnost a faktor, který výrazně ovlivní to, zda web jako celek uspěje.

Nemáte mobilní nebo responzivní web? Zpozorněte
Pokud nemáte webové stránky uzpůsobené pro zobrazení na mobilních zařízeních, připravujete se o návštěvníky, kteří k surfování na internetu využívají smartphone nebo tablet. To je v dnešní době zásadní problém, více než polovina přístupů na internet totiž pochází z mobilních zařízení.

Jaký je rozdíl mezi mobilním a responzivním webem?
Mobilní verze je upravená kopie stránek, která má usnadnit prohlížení webu na mobilních zařízeních. Obvykle se nachází na samostatné doméně (m.domena.cz), což může mást vyhledávače, které uvidí stejný obsah na dvou různých stránkách.
Mnohem lepším řešením je responzivní stránka, nachází se na jedné doméně a dokáže sama rozeznat velikost displeje, na kterém se zobrazuje. V případě mobilních telefonů uzpůsobí rozvržení prvků tak, aby byly dobře čitelné a ovladatelné i na malém displeji. I aktualizace webu jsou snadnější, není nutné myslet na mobilní verzi.

Proč je důležité mít web přizpůsobený pro mobily?
Doba, kdy byl mobilní internet pouze doplňková služba, je dávno pryč. Díky rozšíření chytrých telefonů a cenově dostupným mobilním tarifům využívá smartphone nebo tablet téměř sedm z deseti internetově aktivních lidí v ČR.
Nejen to. Podíl uživatelů využívajících smartphone k přístupu na internet strmě roste. Stejně tak roste podíl uživatelů, kteří prostřednictvím telefonu nakupují, ostatně již nyní je konverzní poměr na mobilních telefonech až 3x vyšší, než u lidí, využívajících desktop.

Responzivní web Vám pomůže i jinak, než jen v Google
Responzivita samozřejmě není jen o vyšší návštěvnosti z Googlu. Výrazně vylepšuje uživatelskou zkušenost, ať už na PC, nebo na telefonu. Můžete vynaložit velké úsilí na to, abyste návštěvníka na stránku přivedli, ale pokud se mu bude web zdát nepřehledný, prakticky ihned odejde. Váš web má na dobrý první dojem pouze pár vteřin, ostatně tak jako Vy v běžné životě.
Nekažte jej nepřehledností.

Android / iOS

Android / iOS

Web

Android

Znojemské historické vinobraní

Android / iOS

Android

Po Stopách Filmu

Android / iOS

Rodinné pasy Jihomoravského kraje

Android / iOS

Taxi99

Android

Web / Android

Android / iOS

Android / iOS

Android / iOS

Android / iOS

Web

Android / iOS

Android / iOS

Android

Easy English Stories

Android

web

Flash

Web

Indra-Šebesta

Web

Fightbooth

Android / iOS

VemSiMě

Android

SHONECT

Web