Účastnili jsme se veletrhu Dni príležitostí na Slovensku!

08.05.2017

2 minut čtení

Reinto

Za poslední dva měsíce jsme se již dvakrát podívali za hranice naší rodné kotliny a hledali další možné spolupracovníky a spolupracovnice do našeho týmu. Zní to možná poněkud dobrodružně, ale takové to opravdu bylo!

I když jsme česká společnost, máme v našem týmu hned několik Slováků. No a vzhledem k tomu, že jsme vždycky hledali nové posily na českých webových stránkách, českých skupinách na Facebooku, českých školách… řekli jsme si a dost, pojďme to zkusit i na Slovensku.  A tak jsme se tam letos stihli podívat již dvakrát.

První dvoudenní veletrh jsme navštívili v Žilině (7. – 8. března), přesněji tedy přímo na Žilinské univerzitě. Druhý dvoudenní veletrh jsme navštívili o měsíc později (4. – 5. května) na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě.  Byly to naše první veletrhy pracovních příležitostí, takže jsme pořádně nevěděli, do čeho jdeme a co se na nás chystá. Těchto pár dnů v nás ale zanechalo mnoho dojmů, které si zde dovolíme shrnout do několika bodů:

  • V první řadě pro nás tyto veletrhy byly obrovská zkušenost. Po našem boku (a to doslova) stála společnost Škoda, dále např. Porsche Engineering a mnoho dalších. Všechno to jsou společnosti s mnohaletou tradicí na trhu a bylo fajn mít možnost vidět jejich sebeprezentaci naživo, popovídat si s jejími zástupci a získat i nějaké ty kontakty.
  • Jak jsme již zmiňovali o pár řádků výše, byl to náš první podobný veletrh a opravdu jsme nevěděli, do čeho jdeme. Mysleli jsme, že jsme maximálně připraveni, ale … připravili jsme se u nás v kanclu a jak se říká – na cvičišti je to přece jen jiné než na bojišti. Při pohovorech se studenty jsme dostali mnoho zajímavých otázek a mnoho z nich nám ukázalo pohled na naši společnost „zvenčí“. Je to pro nás úžasná zpětná vazba, které si opravdu vážíme a díky které se v tomto směru zase můžeme posunout kupředu.
  • Už se konečně dostáváme k bodu, proč jsme se vlastně účastnili veletrhu – a to kvůli získání nových zaměstnanců a kontaktů na potenciální zaměstnance do dalších let. Zájem o naše letní stáže byl pro nás až překvapivě velký, tedy vzhledem k tomu, že jsme se účastnili veletrhů na Slovensku a naše společnost sídlí v Brně. Co k tomu více dodat… snad jen to, že se už teď těšíme na případné nové tváře do našeho týmu.

    Závěrem bychom ještě chtěli zmínit, že jsme si jako účastníci veletrhu užili opravdu pár skvělých dnů. Načerpali jsme další energii, spoustu inspirace, všímali si dalších možností a cest, kterými bychom se jako společnost mohli vydat. Mimo jiné jsme také měli možnost vyzkoušet brýle pro virtuální realitu, které na veletrhu prezentovala společnost nabízející v Bratislavě teambuildingové akce. No a my díky tomu máme jasno, že na Slovensko pojedeme minimálně ještě jednou. Herní souboj nás všech s těmito brýlemi si prostě nemůžeme nechat ujít!

    17796241_1082680688543336_9013945853366279887_n

Android / iOS

Android / iOS

Web

Android

Znojemské historické vinobraní

Android / iOS

Android

Po Stopách Filmu

Android / iOS

Rodinné pasy Jihomoravského kraje

Android / iOS

Taxi99

Android

Web / Android

Android / iOS

Android / iOS

Android / iOS

Android / iOS

Web

Android / iOS

Android / iOS

Android

Easy English Stories

Android

web

Flash

Web

Indra-Šebesta

Web

Fightbooth

Android / iOS

VemSiMě

Android

SHONECT

Web